Sandbox

From semantic-mediawiki.org
SandboxSandbox
This page is a translated version of the page Sandbox and the translation is 100% complete.

Sandbox, viki kullanıcılarının bir sistemin özelliklerini denemek için düzenleyebilecekleri bir test sayfası için kullanılan yaygın MediaWiki terimidir.

Bu sayfa bir test sayfası değil. Bunun nedeni Semantic MediaWiki'yi denemek için genellikle birden fazla sayfayı değiştirmek gerektiğidir. Örneğin, yalnızca bir test sayfası varsa satır içi sorgular çok anlamlı değildir. Bu nedenle SMW Project test amacıyla serbestçe düzenlenebilen ayrı bir site sağlar:

  • sandbox.semantic-mediawiki.org, Semantic MediaWiki tarafından sağlanan özellikleri test etmek için kullanılır. Semantic MediaWiki'nin en son ana sürümlerini ve bazı ilgili semantik uzantıları çalıştırıyor. Böylece en güncel Semantic MediaWiki yazılımını test etmenizi sağlar (örneğin, bulduğunuz bir hatanın veya sorunun zaten düzeltilmiş olup olmadığını veya hala orada olup olmadığını kontrol edebilirsiniz). Buna ek olarak, Semantik MediaWiki kullanımını destekleyen diğer bazı uzantılar, testi faydalı ve faydalı bir deneyim haline getirmek için kullanılabilir.

Semantic MediaWiki ve ilgili uzantıları denemek istediğinizde lütfen yukarıdaki siteyi kullanın.