Help:Property usage count/tr

From semantic-mediawiki.org
< Help:Property usage count
Property usage countHelp:Property usage count/tr
Kullanıcı arayüzü bilgileri
Bu sayfada, özellik sayfasında gösterilen "kullanım sayısı" ve "tür" bilgileri açıklanmaktadır.
Collection
Keywords

Semantic MediaWiki 2.4.0 "kullanım sayısı" 1 ve "tür" 2 hakkında daha fazla bilgi ekler münferit mülk sayfasına yönlendirir. Bu özellik, 1.25.0 sürümünden başlayarak MediaWiki kaplamalarının kullanabildiği sayfa durum göstergesi özelliğini kullanır. Her cildin henüz bu özelliği kullanamayacağını unutmayın.

Semantic MediaWiki 2.5.0'da, göstergelerin görünümü biraz iyileştirildi ve aynı zamanda koruma değişimi durumunu gösteren gösterge gibi diğer görünüm elemanları 3 ile uyumlu korunur.

Mülk kullanım sayısı[edit]

Mülk kullanım sayısı, mülk sayfasına erişim sırasında mevcut olan verilerden bir tahmin olarak görüntülenir. Fareyle "kullanım sayısı" kutusunun üzerine geldiğinde ilgili zaman damgası bir araç ipucu olarak gösterilir.

Gösterilen istatistiklerin daha yeni veri noktaları kullanmasına izin vermek için, [[[Help:Maintenance_script_"rebuildPropertyStatistics.php"|"rebuildPropertyStatistics.php"]] bakım betiğinin düzenli olarak çalıştırılması önerilmektedir çünkü veri istatistikleri nedenler, örn. gecikmeli güncelleme işleri, ertelenmiş silme işlemleri vb.

Semantic MediaWiki 2.5.0 5.000+ özellik değeri atama kullanım düzeyini "orta" olarak işaretleyerek, ilgili mülkün kullanım seviyesi için bir gösterge 4 ekledi (koyu turuncu / onaltılı #aa4c2c) ve "yüksek" (koyu kırmızı / hex #800000 biçiminde 25.000'den fazla özellik değeri ataması kullanım düzeyi). Yüksek kullanımı olan mülklerin sabit özellikler olarak değiştirildiği düşünülebilir.

Bilgi kutusunun görünümü, smw-page-indicator usage-count sınıfı değiştirilerek CSS aracılığıyla ilgili vikiler stil kılavuzuna uyarlanabilir.

Özellik türü[edit]

Sağdaki "kullanım sayısı"'nın yanında, mülk için tür gösterilir, yani "S" özelliği, özellik özel özellik veya "U" bir kullanıcı tanımlı özellik veya sabit özellik ise. Bu bilgi, fareyle "özellik türü" kutusunun üzerine geldiğinde gösterilen kısa bir metin olarak görünür.

Bilgi kutusunun görünümü, smw-page-göstergesi özellik tipi sınıfını işleyerek CSS aracılığıyla ilgili vikiler stil kılavuzuna uyarlanabilir.

Ayrıca bakınız[edit]

References

  1. ^  Semantic MediaWiki: GitHub issue gh:smw:1313
  2. ^  Semantic MediaWiki: GitHub pull request gh:smw:1436
  3. ^  Semantic MediaWiki: GitHub pull request gh:smw:2247
  4. ^  Semantic MediaWiki: GitHub pull request gh:smw:1777