Help:Duplicate entities/tr

From semantic-mediawiki.org
< Help:Duplicate entities
Duplicate entitiesHelp:Duplicate entities/tr
Yinelenen arama bulunmayan yinelenen arama
Bazı kopyalarla yinelenen arama

Yinelenen varlıklar olmamalı, ancak öngörülemeyen herhangi bir işlemin sonlandırılması yanlışlıkla geri alma işlemi ile çakışabilir ve bu nedenle bir güncelleme işlemini askıya alabilir ve bu nedenle bir kimlik isteğinin başarısız olması ve böylelikle zaten var olan bir varlık için yeni bir kimlik oluşturur.

Semantik MediaWiki'nin güncelleme işlemleri atomiktir ve bu senaryoları önlemelidir, ancak yukarıdaki bazı nadir durumlarda olaylar hala ortaya çıkabilir ve sorgular veya veri tutarlılığı üzerindeki potansiyel bir etkiyi en aza indirmek için farklı özellikler sağlanır.12

Yinelenen bir giriş nasıl çözülür?[edit]

  • Sistemin 1 yinelenen girişleri algılaması ve işaretlemesi için basit bir kaydetme (veya temizleme) işlemi yeterli olmalıdır.
  • Special page "SemanticMediaWiki"Provides functions for wiki administrators that assist in doing their administration work, varlık tablosunu olası yinelenen girişlerde izlemek için bir araç 2 sağlar (bir istekten veri getirilip geri döndürülmesi biraz zaman alabilir). Aracın aşırı kullanılmasını önlemek için, api.task geri alınan veriler önbelleğe alınır ve özellikle listelenen varlıklar yakın zamanda (cacheTTL içinde) işlendiğinde] en son durumu yansıtmayabilir.
  • Maintenance script "removeDuplicateEntities.php"Allows to remove all duplicate entities with no reference in any other table from the entity table, yinelenen varlıkların komut satırı üzerinden atılmasına olanak tanır. Bu nedenle, bu görevi otomatikleştirmek, yani bir cronjob ile tetiklemek daha kolaydır.

Ayrıca bakınız[edit]

References

  1. a b  Semantic MediaWiki: GitHub pull request gh:smw:2882
  2. a b  Semantic MediaWiki: GitHub pull request gh:smw:2883