Help:Семантичний пошук

From semantic-mediawiki.org
Посібник користувача
Вступ
Інтерфейси перегляду
Службова:Ask (моск.)
Службова:Перегляд (англ.)
Семантичний пошук
Вибірка сторінок (англ.)
Строгі компаратори (англ.)
Відображення інформації (англ.)
Формати виводу (англ.)
Вбудовані запити (англ.)
Поняття (англ.)
Логічний вивід (англ.)
Редактування
Властивості і типи
Одиниці виміру
Семантичні шаблони
Службові гіперланки
Семантична павутина
Експорт OWL/RDF (англ.)
Зовнішні інструменти (англ.)
Імпорт словників (англ.)
Посібник адміністратора (англ.)

Семантична МедіаВікі включає просту у використанні мову запитів, що надає користувачам можливість доступу до знань. Синтаксис мови запитів схожий до синтаксису розмітки Семантичної МедіаВікі. Мовою запитів можна скористатись на спеціальній сторінці Special page "Ask", у concepts і у inline queries. В цій статті буде розглянуто семантичний пошук в загальному. Більш детальні пояснення можна отримати на наступних сторінках:

  • Selecting pages:пояснює основний спосіб описати, які сторінки повинні відобразитись у результаті запиту.
  • Displaying information: розповідає про оператори виводу як спосіб відображення додаткових відомостей у запитах. Таких, як значення властивостей та приналежність до категорій.
  • Concepts: показує як запити можуть бути збережені в concepts, котрі є чимось на зразок "динамічних категорій".
  • Inline queries: показує способи включення результатів запиту у сторінку, а також форматування запитів для кращого відображення. Для цього існують розпізнавальні функції: #ask та #show.
  • Inferencing: пояснює як можна вказати загальні схематичні знання у Семантичній МедіаВікі. Ця особливість використовується для покращеного виводу фактів, котрі не введені у вікі безпосередньо.

Природно, що відповідь на запити вимагає додаткових ресурсів і адміністратори сайтів можуть вимкнути або обмежити виконання запитів.

Вступ[edit]

Семантичний запит визначає дві речі:

  1. Котру сторінку вибрати
  2. Яку інформацію про цю сторінку відобразити

Усі запити містять певні умови, що описують предмет запиту. Можна вибирати сторінки за назвою, простором назв, категорією і значення властивості. Наприклад, запит

[[місце народження::Тернопіль]]

є запитом на всі сторінки, де властивість "місце народження" рівне значенню "Тернопіль". Якщо ввести це в Special page "Ask" і натиснути "Знайти результати", то Семантична МедіаВікі виконає запит і відобразить результати у вигляді таблиці, складеної із заголовків відповідних сторінок. Якщо виявиться дуже багато результатів запиту, то вони можуть бути переглянуті через навігаційні гіперланки внизу і вгорі сторінки результатів.

Для отримання кількості населення в населених пунктах, що розташовані на березі Дніпра, пишемо такий запит на сторінці Special page "Ask"- в лівій частині: [[Розташоване на березі::Дніпра]], а в правій частині: ?Населення

Оператори виводу можуть мати додаткові налаштування для управління виводом властивостей.


Ця сторінка стосується усіх версій Семантичної МедіаВікі, починаючи з 1.2.0 і до останньої версії.
      Інші мови : defrjanlru

Semantic search uk 1.2.0