Help:Семантична мережа

From semantic-mediawiki.org
Посібник користувача
Вступ
Інтерфейси перегляду
Службова:Ask (моск.)
Службова:Перегляд (англ.)
Семантичний пошук
Вибірка сторінок (англ.)
Строгі компаратори (англ.)
Відображення інформації (англ.)
Формати виводу (англ.)
Вбудовані запити (англ.)
Поняття (англ.)
Логічний вивід (англ.)
Редактування
Властивості і типи
Одиниці виміру
Семантичні шаблони
Службові гіперланки
Семантична павутина
Експорт OWL/RDF (англ.)
Зовнішні інструменти (англ.)
Імпорт словників (англ.)
Посібник адміністратора (англ.)

Хоча Семантична МедіаВікі спроектована для використання без додаткових технічних знань, вона близько стосується технології відомої як Семантична павутина. Ця технологія надає можливість надавати знання в спільний доступ зовнішнім програмам, перекодовуючи їх у формат OWL/RDF. Нижче буде здійснено огляд пов'язаних джерел. Вони будуть корисні для тих, хто знайомий із семантичними технологіями або хоче використовувати засоби експорту. Звичайним користувачам достаньо ознайомитись з посібником користувача.

RDF експорт[edit]

Точний семантичний зміст Семантичної МедіаВікі формально представлений в онтологічній мові OWL DL і це робить можливим існування OWL/RDF формату. Для подальшої інформації дивіться експорт у формат RDF.

Повторне використання словників із зовнішніх онтологій[edit]

За звичай, усі формулювання у вікі звертаються до понять і властивостей, визначених у ній. Але можливо також пряме використання словників із зовнішніх мереж. Ця вікі імпортує ряд semweb:FOAF елементів для використання за межами вікі. Детальний опис, як використовувати цю можливість, міститься у статті імпорт словника.


Служба запитів SPARQL[edit]

Сайт може бути налаштований на використання SPARQL, що дає можливість здійснювати запити у вигляді виразів. За звичай у вікі використовуються "ABox".

Зовнішнє повторне використання[edit]

Інструменти, що можуть обробляти OWL/RDF у повній мірі, можуть бути також використані у Семантичній МедіаВікі. Повторне використання надає перелік протестованих додатків.


Ця сторінка стосується усіх версій Семантичної МедіаВікі, починаючи з 1.0 і до останньої версії.
      Інші мови : deenfrruzh-hans

Semantic Web uk 1.0